
| Parameter | Value |
|---|---|
| RoHS | Compliant |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 year ago) |
| Schedule B | 8532240020 |
| Capacitance | 2.2 µF |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Voltage Rating | 35 V |
| Dielectric | X5R |
| Tolerance | 10 % |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 0.7 mm |
Stock: 20873
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13764
Ext.Price$0.13764
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13764 | $0.13764 |
| 10 | $0.05822 | $0.58220 |
| 50 | $0.05465 | $2.73250 |
| 100 | $0.05130 | $5.13000 |
| 500 | $0.03941 | $19.70500 |
| 1000 | $0.03565 | $35.65000 |
| 3000 | $0.03271 | $98.13000 |
| 5000 | $0.03001 | $150.05000 |
| 10000 | $0.02625 | $262.50000 |
